Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

Kreatywne warsztaty „Modelowanie balonów i malowanie twarzy”

W dniu 18 maja 2019 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie  zorganizowało w budynku Starostwa Powiatowego w Pruszkowie kreatywne warsztaty                      z „Modelowania balonów i malowania twarzy” dla wolontariuszy naszego Centrum prowadzone przez koordynatora wolontariatu Panią Martę Warżycką. W warsztatach uczestniczyło 12 osób. Grupa zgłębiała tajniki profesjonalnego modelowania balonów                       o przeróżnych wzorach m.in.: zwierzątka, kwiaty, samoloty, ozdoby na głowę oraz wiele innych. Uczestnicy zdobyli nowe umiejętności niezbędne dla animatorów zabawy, dekoratorów oraz dla osób związanych z organizacją imprez dla dzieci.

Zaangażowanie, kreatywność i poczucie humoru dopisywało uczestnikom, gdzie oprócz pękających balonów…pękały brzuchy ze śmiechu J.

 

Warsztaty - Podstawy tworzenia stron internetowych

W dniu 23 marca 2019 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej 2  w Pruszkowie odbyły się warsztaty pt: „Podstawy tworzenia stron internetowych – HTML i CSS” zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Pruszkowie. Warsztaty prowadził wolontariusz współpracujący z tutejszym Centrum Kacper Bziuk.

W warsztatach wzięli udział wychowankowie od 12 roku życia przebywających w pieczy zastępczej na terenie powiatu pruszkowskiego. Uczestnicy zdobyli nowe umiejętności oraz pogłębili swoja wiedzę z zakresu tworzenia stron WWW w HTML z rozwijanym menu w CSS. Dowiedzieli się czym są oraz jak korzystać z tagów HTML/selektorów CSS.  Poszerzyli także wiedzę dotyczącą tworzenia aplikacji, która przeniesione pliki z pulpitu ładuje od razu bezpośrednio na serwer oraz nauczyli się tworzyć gradienty / cienie / przeźroczystych elementów, ponadto wstawianie grafiki z uwzględnieniem ogólnej estetyki strony.

Uczestnicy w części teoretycznej i praktycznej wykazali się pełnym zaangażowaniem. Atmosfera była pełna humoru, wzajemnej pomocy oraz kreatywności.

kreatywne warsztaty

Utworzono dnia 29.05.2019, 08:05