Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

Warsztaty - Podstawy tworzenia stron internetowych

W dniu 23 marca 2019 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej 2  w Pruszkowie odbyły się warsztaty pt: „Podstawy tworzenia stron internetowych – HTML i CSS” zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Pruszkowie. Warsztaty prowadził wolontariusz współpracujący z tutejszym Centrum Kacper Bziuk.

W warsztatach wzięli udział wychowankowie od 12 roku życia przebywających w pieczy zastępczej na terenie powiatu pruszkowskiego. Uczestnicy zdobyli nowe umiejętności oraz pogłębili swoja wiedzę z zakresu tworzenia stron WWW w HTML z rozwijanym menu w CSS. Dowiedzieli się czym są oraz jak korzystać z tagów HTML/selektorów CSS.  Poszerzyli także wiedzę dotyczącą tworzenia aplikacji, która przeniesione pliki z pulpitu ładuje od razu bezpośrednio na serwer oraz nauczyli się tworzyć gradienty / cienie / przeźroczystych elementów, ponadto wstawianie grafiki z uwzględnieniem ogólnej estetyki strony.

Uczestnicy w części teoretycznej i praktycznej wykazali się pełnym zaangażowaniem. Atmosfera była pełna humoru, wzajemnej pomocy oraz kreatywności.