Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Uwaga Studenci!!!"

Utworzono dnia 19.08.2019

UWAGA STUDENCI!!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie informuje o pilotażowym uruchomieniu od dnia 1 września 2019 r. do dnia 10 października 2019 r. naboru poprzez System Obsługi Wsparcia (SOW) wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc                         w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, dla studentów I semestru roku akademickiego/szkolnego 2019/2020.

Aby złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez System Obsługi Wsparcia, Wnioskodawca musi posiadać:

  • dostęp do internetu,
  • aktywne konto mailowe (u dowolnego dostawcy usług) oraz nr telefonu komórkowego,
  • skany (zdjęcia cyfrowe) orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, zaświadczenia wydanego przez uczelnię/szkołę o rozpoczęciu lub kontynuowaniu nauki, oświadczenia o dochodach                         i faktury lub faktur za czesne (SOW akceptuje pliki .jpg lub .pdf o objętości do 20 MB),
  • Profil Zaufany (konieczny do zawarcia umowy dofinansowania przez internet).

 

W celu złożenia wniosku, należy wejść na stronę internetową http://sow.pfron.org.pl i dokonać rejestracji Wnioskodawcy w Systemie Obsługi Wsparcia.

Proces składania wniosku w Systemie Obsługi Wsparcia polega na wypełnianiu wyświetlanych pól oraz dodaniu skanów (zdjęć cyfrowych) wyżej wymienionych dokumentów.

Dzięki skorzystaniu z Systemu Obsługi Wsparcia, Wnioskodawca będzie mógł:

  • śledzić etapy obsługi złożonego wniosku,
  • podpisać zdalnie umowę dofinansowania kosztów nauki,
  • rozliczyć umowę dofinansowania bez konieczności wychodzenia z domu.

System Obsługi Wsparcia umożliwia również pełną komunikację z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie w zakresie złożonego wniosku.

Szczegółowe informacje na temat możliwości i funkcjonowania Systemu Obsługi Wsparcia znajdują się na stronie: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/